Skip to main content

Siedlisko jest obecnie funkcjonującym ośrodkiem, która stanowi część XIX wiecznych zabudowań mazurskich i składa się z dwóch mieszkalnych budynków. Stary pruski drewniany dom z 1905 roku został przystosowany do obecnych potrzeb z zachowaniem oryginalnych elementów. Druga chata urządzona została w bardziej nowoczesnym stylu, zachowując naturalny, ciepły charakter. Wszystkie apartamenty posiadają drewniane podłogi, a w obu budynkach można korzystać z części kominkowych. Ściany apartamentów zdobione są oryginalnymi obrazami wprowadzającymi w sielski klimat.    

Obiekt znajduje się na działce 2110 m2. Stoją na niej trzy budynki, dwa mieszkalne po 300 m2 i szopa ok 100m2. Apartamentów jest 6, są różnej wielkości. Największy mieści 10 osób. Każdy ma własny salon, kuchnię lub aneks oraz łazienkę i oczywiście sypialnie lub kilka sypialni. Jest prąd, woda, kanalizacja i doprowadzony gaz (nie podłączony, można podłączyć). Obecnie palone jest w kominkach. 

Jest to jest wymarzone miejscem do odpoczynku. Oprócz sielskiego klimatu, możemy oddawać się swojej pasji w okolicznych lasach i jeziorach, jednocześnie oddychając czystym powietrzem. 

Zdaniem wielu osób jest to najładniejsza część Mazur. Wieś liczy 500 lat i znajduje się w strefie ciszy Rezerwatu Jeziora Nidzkiego. Malownicze okolice zachwycają osoby poszukujące ciszy i spotkań z naturą, ale także rodziny z dziećmi czy osoby aktywne szukających miejsc do uprawiania sportu i beztroskiej zabawy. Region oblegany jest przez artystów i fotografów, którzy oddają się tu swojej pasji podczas, gdy krajobraz dziewiczo pozuje do ich dzieł. Nie można zapomnieć o wymarzonych miejscach dla wędkarzy, których jest aż nad to. Prawie cały rok życie płynie tu spokojnie i powoli, lecz w okresie wakacyjnym okoliczne wsie i miasteczka budzą się by przywitać turystów. 
Miejscowość Ruciane Nida oddalona jest o 9 km od obiektu, natomiast Pisz o 11 km, a miejscowość Mikołajki – o 30 km. Najbliższe lotnisko, Lotnisko Olsztyn-Mazury, znajduje się w odległości 49 km od obiektu.